• İstanbul12 °C
 • Ankara5 °C
 • İzmir14 °C
 • Antalya11 °C
 • Çanakkale15 °C

  Freelancer / Yazar

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
  Freelancer / Yazar

  Sen Aydınlatırsın Geceyi

  08 Mayıs 2014 Perşembe 17:58

  sen-aydinlatirsin-geceyi-225x300.jpg

  Onur Ünlü’nün kendi deyişiyle her yönetmenin bir siyah beyaz film çekmesi gerekir ve o da bu hakkını bu filmde kullanmak istemiş. Filmi izleyince iyi ki de yapmış diyorsunuz çünkü siyah beyaz tema, filme gerçekten çok ayrı bir hava katmış.

  Sen Aydınlatırsın Geceyi filmi gerçekten çok acayip bir film olmuş. Bazı sahnelerde iğreniyorsunuz, iğrenirken gülmekten midenize ağrı giriyor, gülerken hüzünleniyorsunuz, hüzünlenirken şaşırıyorsunuz, şaşırırken bu ne saçmalık diyorsunuz, bu ne saçmalık derken helal olsun nasıl iyi düşünmüş diyorsunuz vs. vs. Yani anlayacağınız film gerçekten şahane olmuş ve bence en iyi filmler yada mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinin en tepesinde olması gerekiyor.

  Filmin fantastik bir konusu var. Ufak bir kasabada yaşayan herkesin özel güçleri var. İlk başta bunlar süper yetenek gibi görünse de filmi izledikçe, aslında bu güçlerin onların laneti olduğunu görüyorsunuz.

  Filmin konusu ise çok basit. Bir adam masum fabrika kızı diyebileceğimiz birine aşık oluyor. Evleniyorlar ve birden kız hamile çıkıyor. Adam kadının evlenmeden önce hamile kaldığını öğreniyor. Kadını öldüresiye dövüyor. Patronundan olduğunu düşündüğü için patronunu öldürüyor fakat kızın namuslu olduğu ve akrabası tarafından tecavüze uğradığını öğreniyor. Fakat her şey için çok geç oluyor ve kadın onu terk edip uzaklara gidiyor.

  Yani klasik Türk filmi konusu diyebiliriz ama Onur Ünlü bu konuyu öyle güzel işlemiş ki ortaya mükemmel bir film çıkmış.
  Filmin oyuncu kadrosu ise tamamen Leyla ile Mecnun kadrosu diyebiliriz. Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Ali Atay ve diğerleri filmde kısa da olsa yer alıyorlar. Ek olarak bir de Demet Evgar var.

  İzlemediyseniz mutlaka izleyin. Başlarda biraz saçma gelebilir yada sanat filmi hissi verebilir fakat zamanla filmi sindirmeye başlayacaksınız ve çok hoşunuza gidecek.

  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
  DİZİLER
   Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Sinema Televizyon Life Style | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0000 000 00 00 | Haber Yazılımı: CM Bilişim